Letar du efter en vacker fikabricka i svensk design? Sökaren är en populär serveringsbricka som finns i ett praktiskt mindre format, perfekt för frukost, kaffe och fika. Motivet är ett av mina mest uppskattade fotografiska verk, och den nya brickan har snabbt blivit en favorit bland kunder som söker både funktion och form i vardagen.
Sedan brickan kom in i sortimentet har den fått ett varmt mottagande, inte minst från kunder som länge har önskat just Sökaren som fikabricka i ett mindre rektangulärt format.
Perfekt storlek för frukost och fika
Brickan mäter 33 x 21 cm, en storlek som passar perfekt för morgonkaffet, frukosten eller eftermiddagsfikat.
De mindre rektangulära brickorna hör till mina mest uppskattade produkter eftersom de är smidiga att använda till vardags och samtidigt fungerar som en fin inredningsdetalj.
Tillverkad i Sverige av formpressad björk
Precis som alla mina brickor tillverkas även Sökaren på Öland av formpressad björk av hög kvalitet.
Brickan:
-Tillverkas i Sverige
-Är gjord av formpressad björk
-Tål värme upp till 95 grader
-Kan diskas i maskin vid behov
Det är en hållbar produkt som är skapad för att användas och uppskattas under många år.
En uppskattad present
En bricka är en uppskattad gåva till många olika tillfällen, födelsedagar, inflyttningspresenter, mors dag eller jul.
Samtidigt är det många som köper brickorna till sig själva för att göra vardagen lite vackrare.
Erbjudande på alla mina fikabrickor
Alla mina mindre rektangulära brickor kostar 350 kronor styck.
eller 2 brickor för 650 kronor
Ett perfekt tillfälle att kombinera olika motiv eller köpa en till dig själv och en att ge bort.
Upptäck fikabrickan Sökaren
Om du tycker om blommor och trädgård, svensk tillverkning och produkter som förenar funktion med konst kan Sökaren vara brickan för dig.
Välkommen att upptäcka den nya fikabrickan i webbutiken och tack till alla er som redan har gjort den till en favorit.